Galaxy M51 için beklenen güncelleme çıktı

Samsung Galaxy M51 için beklenen One UI 3.1 arayüzü Android 11 güncellemesi ile geldi. Geçtiğimiz Eylül ayında tüketici karşısına çıkan cihaz, bu güncellemeyle daha kararlı çalışacak.

Diğer yandan Galaxy M51’in Mart ayı güvenlik yaması da geliyor. Güncellemeler ilk olarak Rusya’daki kullanıcılara kullanıcılara sunuluyor.

Galaxy M51, Android 11 ile ilk büyük güncellemesini aldı

Eylül ayında tüketici karşısına çıkan M51, kutudan Android 10 ve One UI 2.1 ile kutudan çıkıyordu. Samsung, Rusya’daki kullanıcılara güncel Android ve One UI sürümünü sundu. Ancak Türkiye’deki kullanıcılara da güncelleme yakın zamanda gelecektir.

Samsung Galaxy M51 için gelen Android 11 güncellemesi ile gelen One UI 3.1 arayüzü, amiral gemisi deneyimi sunmayacak. Çekirdek sürümü olarak tanımlanan arayüz yine de kullanıcılarına, yeni animasyonlar ve yeni bir tasarım getiriyor.

Galaxy M51 özellikleri

M51, orta segmentte Samsung’un elini güçlendirmeyi hedefliyor. Diğer yandan akıllı telefonun en dikkat çeken noktası ise pil oluyor. Cihazda 7.000 mAh kapasiteli batarya ve 25W hızlı şarj desteği var.

Donanım tarafına geldiğimizde; Galaxy M51 işlemcisi orta segment cihazlarda gördüğümüz Snapdragon 730G olurken, RAM kapasitesi de 8 GB oldu. Telefonun depolama kapasitesi ise 128 GB olarak karşımıza çıkıyor.

Diğer yandan Galaxy M51 özellikleri arasında kamera da kağıt üzerinde segmentine göre iddialı diyebiliriz. Arka tarafta dörtlü kamera kurulumuna sahip cihaz; 64 Megapiksel ana kamera12 Megapiksel ultra geniş açı5 Megapiksel portre ve 5 Megapiksel makro kamera ile geliyor. Ön tarafta ise 32 Megapiksel çözünürlüğünde bir kamera yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Galaxy M51 için beklenen güncelleme çıktı için yorumda bulun

    Galaxy M51 için beklenen güncelleme çıktı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Galaxy M51 için beklenen güncelleme çıktı için ilk yorumu yapabilirsin.