Erzurum oyunu sosyal medyada tartışma konusu oldu!

Şubat ayının ortasında çıkış yapan ve oyun severlerin ilgisini kazanan Türk yapımı Erzurum oyunu, tartışma konusu haline geldi. Çıkışının üzerinden iki hafta geçen oyun, ünlü Twitch yayıncılarının fikir ayrılıklarıyla birlikte oyun severleri ikiye böldü.

Erzurum oyunu ile ilgili fikir ayrılıkları

Bir hayatta kalma oyunu olan Erzurum, adından da anlaşılabildiği gibi Erzurum’un soğuk şartlarında hayatta kalmaya çalışan bir karakteri bize oynatıyor. Oyunun yapımcısı Proximity Games, oyun çıkmadan iki hafta önce yayıncılara erken erişim kodu göndermişti. Yayıncılar, fragmanıyla ilgi toplayan bu oyunu deneyimleyip görüşlerini sunmuştu.

Jahrein adını kullanan Ahmet Sonuç’un canlı yayında oyunu deneyimledikten sonra iade etti. Oyunu beğenmeyip canlı yayında iade etmesi kimi oyuncular tarafından saygısızlık, kimisi tarafında da normal olarak karşılandı. Bu tartışmalara PintiPanda adını kullanan Tuna Akşen de dahil olunca tartışma daha da alevlendi.

Jahrein’in oyunu denedikten sonra iade etmesinin ardından oyunun yapımcısı Steam üzerinde şu yorumu paylaştı:

Bir taraf oyunun The Long Dark’ın “çakması” olduğunu savunurken bir taraf da oyunun doğru şekilde eleştirilmediğini savunuyor. Bu sonu gelmez tartışma Twitch yayıncılarının kendi aralarında atışmalarına neden oluyor.

Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Erzurum oyunu sosyal medyada tartışma konusu oldu! için yorumda bulun

    Erzurum oyunu sosyal medyada tartışma konusu oldu! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Erzurum oyunu sosyal medyada tartışma konusu oldu! için ilk yorumu yapabilirsin.