Epic Games’in davasına Birleşik Krallık’tan darbe

Fortnite’ın yapımcısı Epic Games, antitröst (haksız tekelleşme) iddiasıyla Apple aleyhine yürüttüğü hukuki savaşı Avrupa kıtasına taşımak istedi. Ancak firmanın Birleşik Krallık’ta Apple için açmayı planladığı dava teklifi reddedildi. Öte yandan Epic Games davası, Google üzerinden devam edebilir.

Epic Games davası geri çevrildi

Epic Games, Fortnite’ın uygulama içi satın alımlarında haksızlık olduğunu gerekçe göstererek Apple ve Google’ın mağazalarından oyunu çekmişti. Bunun akabinde firma rekabet yasalarını ihlal ettikleri gerekçesiyle her iki ABD’li firmayı Birleşik Krallık’ta mahkemeye götürmek istedi. Ancak Yargıç Justice Roth, İngiltere’nin Epic ve Apple arasındaki anlaşmazlığı çözmek için en iyi yerin Birleşik Krallık olmadığını gerekçe göstererek dava açma isteğini geri çevirdi.

Bunun yanında Google ile Epic arasında gerçekleşebilecek bir dava için mahkeme salonlarının kapısı da açık bırakıldı. Davanın gerçekleşme ihtimali olaraksa Google’ın İrlanda başta olmak üzere birçok yerde ofisleri ve yan şirketlerinin bulunuyor olması. gösteriliyor.

Öte yandan Epic Games’in Google aleyhine açacağı davanın pek de etkili olamayacağı iddiaları kulislerde dolaşıyor. Her ne kadar Google Play Store üzerinde olmasa da APK yoluyla oyunu oynamanın mümkünlüğü, firmanın dava üzerindeki inadını kırabilir gibi gözüküyor. Oyunu cihazlarına indirmek isteyen Android kullanıcıları buradan QR kodu taratıp oyunu indirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Epic Games’in davasına Birleşik Krallık’tan darbe için yorumda bulun

    Epic Games’in davasına Birleşik Krallık’tan darbe için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Epic Games’in davasına Birleşik Krallık’tan darbe için ilk yorumu yapabilirsin.