Epic Games’den Fall Guys hamlesi

Epic Games uzun süredir dijital oyun pazarında yer alıyor ve kendi dijital oyun mağazası ile bu pazardaki payını artırmaya çalışıyor. Geliştiricilere sunduğu bir takım avantajlar ile yeni çıkacak oyunları geçici olarak Epic Games Store’a özel hale getiriyor. Bu eylemle birlikte Epic Games kullanıcı çekmiş oluyor. Epic Games’in yaptığı Fall Guys hamlesi ile platformuna daha fazla kullanıcı çekebilecek.

Epic Games, Fall Guys geliştiricisi Mediatonic’i satın aldı!

Epic Games, Fall Guys geliştiricisi Mediatonic‘in ana şirketi olan Tonic Games Group‘u satın aldı. Her iki taraf satın alma anlaşmasının Bloomberg tarafından sızdırılmasının ardından, blog yazıları paylaşarak bu satın almayı doğruladı. Epic Games, blog yazısında oyunu farklı platformlardaki oyuncular için harika bir deneyim haline getirmeyi hedeflediğini ve yatırım yapmaya devam edeceğini belirtti. Epic Games daha önce Rocket League geliştiricisi Psyonix’i satın almıştı. Bu satın alımın ardından Rocket League ücretsiz oldu. Fall Guys‘ın bu satın alımdan sonra ücretsiz olacağına dair bir bilgi bulunmuyor.

Tonic Games Group‘un kurucu ortağı ve CEO’su Dave Bailey, “Tonic Games Group’ta sık sık, herkesin kendileri için yapılmış gibi hissettiren bir oyunu hak ettiğini söyleriz. Epic Games bizim için bir “ev” gibi. Epic Games de bizim gibi zamana meydan okuyan oyunları geliştirme ve destekleme misyonunu taşıyor. Ekiplerimizi birleştirmekten heyecan duyuyoruz.” açıklamasını yaptı. Ayrıca Mediatonic ekibi, kendi bloglarında, bu satın almanın Fall Guys‘ı geliştirmesine, oyunun daha büyük kitlelere erişmesine ve büyük olan topluluğun daha da iyi desteklenmesine katkı sağlayacağını belirtti. Ayrıca Epic Games çapraz-platform çok oyunculu sisteminde gelişmiş bir durumda. Dave Bailey, Fall Guys’un çapraz platform konusunda da daha iyi hale geleceğini belirtiyor.

Şu anlık Fall Guys’ın ücretsiz olup olmayacağı ile ilgili bir bilgi bulunmuyor. İlerleyen zamanlarda Fall Guys için yeni kararlar verilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Epic Games’den Fall Guys hamlesi için yorumda bulun

    Epic Games’den Fall Guys hamlesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Epic Games’den Fall Guys hamlesi için ilk yorumu yapabilirsin.