Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin’lerini (BTC) hiç satmadığını söyledi

Elon Musk’ın, Tesla’nın artık Bitcoin (BTC) ile ödeme kabul etmeyeceğini açıklamasından sonra kripto para piyasası oldukça zor zamanlar geçiriyor. Geride bıraktığımız aylarda Tesla’nın Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini açıklaması neticesinde 60.000 dolar bandına çıkan Bitcoin fiyatı, yine Tesla’nın kripto para Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kullanmayacağını duyurması ile 47.000 seviyelerine geriledi. 

Bu gelişmelerden sonra tekrardan fiyatını toplamaya çalışan Bitcoin bu sefer de Tesla’nın sahip olduğu Bitcoin’leri elden çıkardığı iddiasıyla tam bir çıkmaza girdi. Öyle ki Bitcoin (BTC) fiyatı 42.000 dolar bandına kadar geriledi.

İlginizi Çekebilir Elon Musk şimdi de kirasını Bitcoin’le ödemeye başlayabilir Ayrıca Bkz. “Bitcoin çakıldı, Elon Musk’a tepkiler çığ gibi”

Konu ile alakalı olarak Tesla’nın CEO’su Elon Musk ise çıkan iddiaları yalanlayan bir tweet attı. Twitter üzerinden bir gönderiye yorum olarak şu ifadeleri kullandı:

“Spekülasyonları açığa kavuşturmak için şunu söylemeliyim: Tesla hiçbir Bitcoin’i satmadı”

Bitcoin’in (BTC) dalgalı fiyatları sürerken, kripto para topluluğu piyasayı bir kişinin bu derece etkilemesinden dolayı oldukça rahatsız. Özellikle Twitter üzerinden Elon Musk, birçok eleştiriye tabii tutuluyor. İnsanlar Musk’ın fiyatlara etki ederken bundan kazanç elde ettiği düşüncesindeler. Bitcoin (BTC) haberi hazırladığımız sürede CoinMarketCap verilerine göre 45.347 dolardan işlem görüyor. Bu gelişmelerin fiyatlara nasıl etki edeceğini ise belirsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin’lerini (BTC) hiç satmadığını söyledi için yorumda bulun

    Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin’lerini (BTC) hiç satmadığını söyledi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin’lerini (BTC) hiç satmadığını söyledi için ilk yorumu yapabilirsin.