Electronic Arts, Anthem’in fişini çekmeye hazırlanıyor

Electronic Arts’ın stüdyolardan biri olan BioWare, son oyunu Anthem ile sevenlerini hayal kırıklığına uğrattı. Oyuncular tarafından istenilen beğeniye ulaşamayan oyun için beklenen haber geldi.

Anthem macerası bitiyor

Adeta içi boş bir oyun olarak değerlendirilen Anthem, teknik ve içerik açısından yarım bir proje olarak ortaya çıktı. Oldukça sancılı bir geliştirme sürecinden geçen oyunun, geliştirici ekip ve EA arasındaki iletişimsizliğin somut bir örneği olduğu düşünülüyor.

Hem teknik hem de içerik bakımından yetersiz kalan oyunun sevenlerini üzecek haber geldi. Oyun basınının sevilen ismi Geoff Keighley’in iddiasına göre Electronic Arts ve BioWare, Anthem’in geliştirme sürecini durdurma kararı aldı.

Ortaya çıkan habere göre yapım daha fazla desteklenmeyecek ve güncelleme almayacak. Oyun bir süre daha aktif kaldıktan sonra, sunucuların zaman içersinde tamamen kapanması bekleniyor.

Üst üste iki başarısız oyun ortaya koyan BioWare’in, hali hazırda başka projeler üzerinde çalışmaya başladığı belirtiliyor. Sadece bu projeye odaklanacağı düşünülen geliştiricinin geleceğinin, sıradaki projesine bağlı olduğu ifade ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Electronic Arts, Anthem’in fişini çekmeye hazırlanıyor için yorumda bulun

    Electronic Arts, Anthem’in fişini çekmeye hazırlanıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Electronic Arts, Anthem’in fişini çekmeye hazırlanıyor için ilk yorumu yapabilirsin.