Dota 2, Netflix’te anime dizisine dönüşüyor

Oyun dünyasının popüler isimleri dizi olmaya devam ediyor. Daha önce The Witcher, Assassin’s creed gibi oyunlarda gördüğümüz yapımlar, şimdide Valve‘nin efsane oyununu konu alacak.

Rekorlar kıran Dota 2, Netflix‘te bir anime dizine dönüşüyor. Dünyanın en popüler dijital yayın platformunda yayınlanacak dizi, oyunun Twitter hesabından duyuruldu. Ayrıca Netflix, YouTube hesabından diziye dair bir fragman yayınladı.

Sekiz bölümden oluşan Dota: Ejderhanın Kanı, 25 Mart’ta yayınlanacak

Netflix, Valve’in son derece popüler oyunu Dota 2’yi temel alan bir anime dizisi hazırlıyor. Dota: Ejderhanın Kanı adlı 8 bölümlük dizi 25 Mart’ta başlıyor.

Netflix’in yaptığı açıklamaya göre anime dizisi, “Yaklaşan fantastik dizi, kendini belayı dünyanın yüzünden silmeye adamış ünlü bir Dragon Knight olan Davion’un hikayesini anlatıyor. Güçlü, kadim bir eldwurm ve kendi gizli görevindeki soylu Prenses Mirana ile karşılaştıktan sonra, Davion hayal edebileceğinden çok daha büyük olaylara karışıyor.

Oyun dünyasının popüler ismi Dota 2‘nin anime versiyonu, The Legend of Korra ve Netflix’in Voltron: Legendary Defender yapımını üstlenen Studio MIR tarafından yapılacak.

Ek olarak Dota 2’nin, kendi TV şovunu yapan tek büyük ücretsiz oynanabilir MOBA olmadığını belirtelim.

Riot Games, League of Legends evreninde Arcane adlı bir animasyon dizisi üzerinde çalışıyor. 2020’de ertelenen dizinin bu yıl çıkması planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Dota 2, Netflix’te anime dizisine dönüşüyor için yorumda bulun

    Dota 2, Netflix’te anime dizisine dönüşüyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dota 2, Netflix’te anime dizisine dönüşüyor için ilk yorumu yapabilirsin.