Dogecoin’in yaratıcısı Elon Musk hakkında konuştu: Bencil bir dolandırıcı

Dogecoin kripto para biriminin kurucu ortağı Jackson Palmer, Tesla CEO’su Elon Musk‘un “bencil bir dolandırıcı olduğuna ve her zaman öyle kalacağına” inandığını söyledi.

İlginizi Çekebilir Elon Musk’tan Tesla için Dogecoin (DOGE) anketi

Palmer, tweet’i yayınlandıktan bir dakika sonra sileceği konusunda uyardı, çünkü söyleyecek başka bir şeyi yok ve sakin bir hayat sürmek istiyor, ancak sosyal ağ kullanıcıları ekran görüntülerini almayı başardılar. Üçüncü gönderide ise programcı, Musk ile Saturday Night Live gösterisini utanç olarak nitelendirdi.

Palmer, 2013 yılında diğer geliştirici Billy Markus ile birlikte Dogecoin’i yarattı. Insider’a göre, uzun yıllardır projeyle veya kripto para piyasasıyla hiç ilişkilendirilmedi ve ağda aktif değil, bu yüzden Twitter’daki kısa süreli aktifliği kullanıcıları da şaşırttı. Basın departmanı bulunmayan Tesla ise Insider’ın yorum talebine yanıt vermedi.

Musk çelişkili açıklamalar yapıyor

Palmer’ın tweet’lerinden önce Tesla ve Musk‘ın kripto para birimleriyle ilgili açıklamaları vardı. Şirket, çevreye verilen zarar nedeniyle arabalarını Bitcoin’le satma fikrini değiştirdi ve Musk bunun “çılgınca” bir enerji harcadığını söyledi. Ardından da kripto piyasası yüz milyarlarca dolar battı.

Perşembe günü Musk, Tesla’nın Bitcoin yerine Doge’yi kabul etmeye başlayabileceğini ve kripto para biriminin yaratıcılarıyla birlikte çalıştığını duyurdu. Bu Tweet de karışık bir tepkiye neden olmuştu.

https://www.businessinsider.com/dogecoin-creater-elon-musk-self-absorbed-grifter-jackson-palmer-2021-5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Dogecoin’in yaratıcısı Elon Musk hakkında konuştu: Bencil bir dolandırıcı için yorumda bulun

    Dogecoin’in yaratıcısı Elon Musk hakkında konuştu: Bencil bir dolandırıcı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dogecoin’in yaratıcısı Elon Musk hakkında konuştu: Bencil bir dolandırıcı için ilk yorumu yapabilirsin.