Daha fazla oyun Nvidia DLSS desteğine kavuşuyor

Nvidia DLSS desteğine kavuşan oyunların sayısı gün geçtikçe artıyor. Halihazırda yeni çıkan büyük yapımlarda ya da “AA” büyüklüğündeki oyunlarda Nvidia DLSS desteğini görebiliyoruz. DLSS teknolojisi ekrandaki piksellerin yapay zeka ile oluşturmasını ve ekran kartındaki yükü hafifletmesi anlamına geliyor. DLSS yapay zekâsı bunu yaparken aynı zamanda makine öğrenmesi sayesinde kendini geliştirebiliyor. Nvidia RTX, açık olduğunda bazı oyunlarda performans düşüşü yapabiliyor. DLSS‘in pikselleri yapay zekâyla oluşturması sayesinde gözle görülür bir performans artışı yakalıyorsunuz.

Nioh 2 Complete Edition ve Mount and Blade II: Bannerlord Nvidia DLSS desteğine kavuşuyor 

Bu dönem DLSS desteğine kavuşan oyunlar Nioh 2 Complete Edition ve Mount and Blade II: Bannerlord oldu. Nioh 2 geçtiğimiz yıl Mart ayında piyasaya sürüldü ve beğenilen bir oyun. Gelecek olan DLSS güncellemesi Nioh 2 Complete Edition için geçerli.

DLSS desteği ilk çıkan Nioh 2 versiyonu için getirilmedi. RTX iyi bir teknoloji olsa da güçlü bir kartınız yoksa tam performans ile yararlanmak biraz zor oluyor. İşte bu kısımda da DLSS devreye giriyor. DLSS sayesinde giriş seviyesi RTX kartlarda bile iyi bir performans elde edebiliyorsunuz. Ek olarak DLSS teknolojisi 4K çözünürlükle oyun oynamayı daha kolay hale getirdi. Bannerlord bir sonraki güncellemesinde DLSS desteğine kavuşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Daha fazla oyun Nvidia DLSS desteğine kavuşuyor için yorumda bulun

    Daha fazla oyun Nvidia DLSS desteğine kavuşuyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Daha fazla oyun Nvidia DLSS desteğine kavuşuyor için ilk yorumu yapabilirsin.