CS:GO Türkiye sunucuları açılır mı? Valve’ye çağrı

Sosyal medyada Türkiye E-Spor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir ve Dr Taylan Yıldız, CS:GO Türkiye sunucuları için önemli bir çağrı yaptı. Çağrının ardından kısa sürede Afşin ve Yıldız tarafından açılan #ValveComeToTurkey adlı hashtag, Twitter gündeminde yerini aldı.

Counter Strike, 1999 yılında piyasaya çıktığı günden beri Türkiye’de en çok oynanan birinci şahıs nişancı oyunlarından biri. Oyunun yapımcısı Valve, 2012 yılında piyasaya çıkardığı CS:GO ile birlikte online oyun pazarında önemli bir yer edindi. Türkiye’de ise CS:GO oyuncuları ping sorunu ile mücadele ediyor.

CS:GO Türkiye sunucuları için Twitter’dan büyük çağrı

Birinci şahıs nişancı oyunlarının en önemli temsilcilerinden biri olan Counter Strike, 2012 yılında CS:GO ile birlikte yeni bir döneme girdi. Türkiye’de de oldukça fazla oynanan Counter Strike Global Offensive için Türkiye sunucuları çağrısı, oyunu oynamakta zorlanan Türk oyuncuların da hashtag için binlerce tweet atmasına neden oldu.

Türkiye’de internet bağlantısının yeterli olmamasından dolayı, Türkiye’de CS:GO oyuncuları ping sorunu ile boğuşuyor. Türkiye E-Spor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir ve Dr Taylan Yıldız, Twitch üzerinde yaptıkları canlı yayında yaptıkları duyuru sonrası, oyuncularının bu sorunlarına ses olabilmek için Twitter üzerinde #ValveComeToTurkey etiketiyle paylaşım yapmaya başladı. İyi Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi olan Dr. Taylan Yıldız, Belediye Meclisi’nde internet altyapısına dair yaptığı eleştirileriyle tanınıyor.

Bu çağrıya yanıt veren binlerce oyuncu ping sorunları ve oynama sürelerini paylaşarak, Valve firmasına çağrıda bulundu. İşte o tweetler:

Sizce Valve Türk CS:GO oyuncuları tarafından yapılan bu çağrıya karşılık verip CS:GO Türkiye sunucuları için harekete geçebilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. CS:GO Türkiye sunucuları açılır mı? Valve’ye çağrı için yorumda bulun

    CS:GO Türkiye sunucuları açılır mı? Valve’ye çağrı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak CS:GO Türkiye sunucuları açılır mı? Valve’ye çağrı için ilk yorumu yapabilirsin.