Comic Con 2021’den üzücü haber

Geçtiğimiz sene koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen Comic Con festivalinden bu sene de üzücü haber geldi. Comic Con 2021 yetkilileri Temmuz ayında yapılması planlanan etkinliğin bu sene de ertelendiğin duyururken, Kasım ayında hem yüz yüze, hem de sanal olarak düzenlenebileceğinden bahsetti.

Comic Con 2021 Kasım ayına sarktı

Her sene San Diego’da gerçekleştirilen Comic Con etkinliği devam eden koronavirüs salgını nedeniyle ikinci kez kapılarını ziyaretçilere kapadı. Comic Con International tarafından yapılan açıklamada, Kasım ayında yüz yüze etkinlik düzenlenmesi ile ilgili planların bulunduğu aktarıldı.

Twitter üzerinden yapılan açıklamada, “Bildiğiniz gibi, halk sağlığı ve güvenliği konusundaki endişeler nedeniyle San Diego Comic Convention 2020 etkinliğini iptal etmek zorunda kalmıştık. Kısa süre önce de Anaheim’daki 2021 bahar şovumuzu erteledik. Aşının yaygınlaşması ve aşılanan bireylerin artması sevindirici olsa da, Comic Con büyüklüğündeki bir etkinliği güvenli şekilde gerçekleştirmek için Temmuz ayının erken olduğu görülüyor. Bu nedenle Comic Con 2021 etkinliğini ertelemek gibi zorlu bir kararı vermiş bulunuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca 2021 etkinliğine bilet alanların iade istememeleri haline otomatik olarak 2022 etkinliğine bilet almış sayılacağını belirten yetkililer, tüm dünyanın geçtiği bu zor zamanlarda anlayışlı oldukları için herkese teşekkürlerini iletti. Gösterinin yüz yüze olarak aynı yerinde mi, yoksa başka bir yerde mi gerçekleşeceğiyle maliyeti hakkında net bir bilgi ise paylaşılmadı.

Daha önce sınırlı mali kaynaklar gerekçe gösterilerek sanal olarak düzenlenecek etkinlik üç günden bir güne düşürülmüştü. Çeşitli filmler, TV şovları, çizgi romanlar gibi faaliyetler barındıracak olan etkinlikle ilgili tüm haberler için festivalin resmi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Comic Con 2021’den üzücü haber için yorumda bulun

    Comic Con 2021’den üzücü haber için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Comic Con 2021’den üzücü haber için ilk yorumu yapabilirsin.