Collezione hacklendi, 200 binden fazla kişinin verileri çalındı

Gün geçmiyor ki ülkemizden bir siber saldırı haber daha gelmesin. Yemek Sepeti, Facebook, BTCTurk derken şimdi de Collezione tekstil zincirinin kullanıcı veri tabanı internette satışa çıkarıldı.

Ocak ayından beri var

Siberbülten platformunun elde ettiği verilere göre 31 Ocak tarihinden bu yana Collezione markasının kullanıcı veri tabanı bir hacker forumunda satışta bulunuyor. Veri tabanı içerisinde kullanıcı adı-soyadı, e-posta adresi, şifrelenmiş parolası, doğum tarihi, ev ve cep numarası, adresi, TC kimlik numarası verileri yer alıyor. 

Ayrıca Bkz. “Yonga sıkıntısı ağ ekipmanlarını da vurdu”

Karaborsaya düşen veri tabanındaki kullanıcıların bazılarına ulaşılmış ve gerçekten Collezione kullanıcısı oldukları teyit edilmiş. Yani sızdırılan veri tabanı Collezione markasının sunucularından elde edilmiş. 200 binden fazla kişinin bu veri tabanında yer aldığı ifade ediliyor. 

Daha önce de bazı platformlarda Collezione kaynaklı sızıntılar ile karşılaşıldığı dile getirilmiş. Bugüne kadar Collezione cephesinden konu ile ilgili herhangi bir açıklama gelmiş değil ve KVKK bildirimi de yok. Bu bakımdan sızıntılar ne zaman gerçekleşti veya Collezione bunlar için bir tedbir aldı mı bilinmiyor. 
 

https://siberbulten.com/dijital-guvenlik/collezione-verileri-sizdirildi-200-binden-fazla-kisinin-bilgileri-calindi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Collezione hacklendi, 200 binden fazla kişinin verileri çalındı için yorumda bulun

    Collezione hacklendi, 200 binden fazla kişinin verileri çalındı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Collezione hacklendi, 200 binden fazla kişinin verileri çalındı için ilk yorumu yapabilirsin.