Çocuklara hakaret eden PewDiePie’a tepkiler büyüyor

Youtube platformunun 109 milyon abone ile en büyük içerik üreticilerinden biri olan PewDiePie lakaplı Felix Kjellberg, son attığı diss videosu ile gündemden düşmüyor. PewDiePie, çocukların severek takip ettiği Cocomelon isimli Youtube kanalına diss atarak insanların tepkisini çekti.

Cocomelon isimli Youtube kanalı, çocuklara yönelik eğlenceli içerikleriyle öne çıkıyor. Tam olarak 105 milyon aboneye sahip olan Youtube kanalı, çeşitli animasyon ve şarkı içerikleriyle 14 yılı aşkın süredir çocukları eğlendirmeye devam ediyor. Yayınladığı diss videosu ile Cocomelon kanalı ile dalga geçen ve hakaretlerde bulunan PewDiePie‘ın videosu kısa süre içerisinde kaldırıldı.

Diss videosu çocuk güvenliğini ihlal ettiği gerekçesi ile kaldırıldı

Youtube, özellikle son 3 senedir çocuk içerikleri ile ilgili uyguladığı katı politikasından ödün vermiyor. Bu süreç içerisinde ülkemiz de dahil olmak üzere tüm Dünya’da yüzlerce Youtube kanalı kapatıldı. Youtube platformunun katı politikası ile artık çocuklara yönelik tehdit ve zorbalık içeren videolar kısa süre içerisinde yayından kaldırılıyor.

PewDiePie’ın Cocomelon Youtube kanalına diss atmasının nedeni olarak kanalın patlama yaparak kısa süre içerisinde 105 milyon aboneye ulaşması belirtiliyor. Yayınladığı diss videosunda Cocomelon kanalının içeriği ile dalga geçen, kanalın kitlesi olan çocuklara ağza alınmayacak hakaretler eden PewDiePie, videosunun sonuna doğru birkaç küçük çocuğa plastik silah vererek Cocomelon kanalının simgesi olan karpuza saldırmalarını istiyor.

8 Şubat tarihinde videonun duyurusunu yapan PewDiePie, bir hafta sonra diss videosunu yayınladı. Kısa süre içerisinde insanların tepkisini çeken video, birkaç gün yayında kaldıktan sonra Youtube tarafından siber zorbalık ve çocuk güvenliğinin ihlali gerekçesi ile yayından kaldırıldı.

PewDiePie’ın Cocomelon kanalına attığı diss ile ilgili görüşlerinizi yorumlara bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Çocuklara hakaret eden PewDiePie’a tepkiler büyüyor için yorumda bulun

    Çocuklara hakaret eden PewDiePie’a tepkiler büyüyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çocuklara hakaret eden PewDiePie’a tepkiler büyüyor için ilk yorumu yapabilirsin.