CNA Financial’ın bir fidye yazılımı saldırısını çözmek için rekor seviyede fidye ödediği bildirildi

ABD’nin en büyük sigorta şirketlerinden biri olan CNA Financial‘ın, bir fidye yazılımı saldırısının ardından sistemlerine yeniden erişim sağlayabilmek için bilgisayar korsanlarına 40 milyon dolarlık bir ödeme yaptığı bildirildi.

Ayrıca Bkz. “Google, kuantum bilgisayarlar için tarih verdi: İlk ticari sürüm 2029’a kadar gelecek” İlginizi Çekebilir Fidye yazılımı saldırısı ölüme yol açtı

‘Ödenen en yüksek fidye’

Mart ayında gerçekleşen olayda CNA, saldırıyı karmaşık olarak nitelendirmiş ve fazla ayrıntı vermemişti. Bloomberg‘in haberine göre CNA Financial’a gerçekleştirilen siber saldırı hakkında bilgi sahibi olan kişiler, siber saldırı sırasında çalışanların şirket sistemlerine erişimlerinin kesildiğini ve gizli verilerin çalındığını belirtti.

Bloomberg’e konuşan kişiler, şirketin bilgisayar korsanlarının istediği 60 milyon dolarlık fidye talebini başlangıçta görmezden geldiğini ancak bir hafta içerisinde müzakerelere başladığını söyledi.

Bir şirket sözcüsü yaptığı açıklamada: “CNA fidye hakkında yorum yapmıyor. Şirket, bu konuyu ele alırken OFAC’ın 2020 fidye yazılımı kılavuzu da dahil olmak üzere tüm yasaları, düzenlemeleri ve yayınlanmış kılavuzları takip etti.” ifadelerinde bulundu.

Uzmanlar, 40 milyon dolarlık fidyenin muhtemelen şimdiye kadar ödenen en yüksek ücretli fidye olduğunu söyledi.

https://www.engadget.com/cna-40-million-cybersecurity-ransom-222844410.html

  • Ana Sayfa
  • İnternet
  • CNA Financial’ın bir fidye yazılımı saldırısını çözmek için rekor seviyede fidye ödediği bildirildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. CNA Financial’ın bir fidye yazılımı saldırısını çözmek için rekor seviyede fidye ödediği bildirildi için yorumda bulun

    CNA Financial’ın bir fidye yazılımı saldırısını çözmek için rekor seviyede fidye ödediği bildirildi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak CNA Financial’ın bir fidye yazılımı saldırısını çözmek için rekor seviyede fidye ödediği bildirildi için ilk yorumu yapabilirsin.