Clubhouse’un Android sürümü bu hafta küresel erişime açılıyor

Sesli sohbet uygulaması Clubhouse, Mart 2020’de gerçekleştirdiği lansmandan bu yana yalnızca iOS platformunda mevcuttu ancak bu durumun değişeceği, 9 Mayıs’ta Android için beta testlere başlanılması ile ortaya çıktı. Son olarak şirket, bu hafta içerisinde uygulamanın genel kullanıma sunulacağını duyurdu.

Ayrıca Bkz. “Twitter, verilerini izlemek için kullanıcılardan izin istiyor” İlginizi Çekebilir YouTube, Shorts içerik üreticilerine 100 milyon dolarlık fon sağlayacak

Clubhouse Android yol haritası 

Bu ayın başlarında, yalnızca ABD’de bir beta sürümüyle test edilmeye başlanılan Clubhouse Android sürümü, geçtiğimiz hafta İngiltere, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daya genişletildi. Şirketten yapılan bir duyuru ile artık uygulamanın küresel kullanıcılar tarafından bu haftanın sonuna kadar indirilebileceği ortaya konuldu.

Android için Clubhouse uygulaması, Japonya, Brezilya ve Rusya’da salı günü indirilebilir olacak. Nijerya ve Hindistan’a cuma günü gelecek uygulama, hafta boyunca diğer ülkelere de gelecek ve cuma günü bitmeden tamamen küresel erişime açılmış olacak.

Clubhouse’un Android sürümünü dünya çapındaki kullanıcılara beklenilen süreden daha önce açma hamlesinin altında yatan sebep olarak sosyal medya devlerinin platformlarına Clubhouse benzeri özellikleri eklemeye başlaması gösteriliyor.

Clubhouse: Drop-in audio cha‪t Alpha Exploration Co. Sosyal Cihaza göre değişir

https://www.engadget.com/clubhouse-android-worldwide-175134606.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Clubhouse’un Android sürümü bu hafta küresel erişime açılıyor için yorumda bulun

    Clubhouse’un Android sürümü bu hafta küresel erişime açılıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Clubhouse’un Android sürümü bu hafta küresel erişime açılıyor için ilk yorumu yapabilirsin.