Clubhouse rakibi Twitter Spaces için Android hamlesi

Clubhouse ile birlikte sohbet odalarında sesli sohbetler yapmanın trend haline gelmesi, diğer sosyal medya uygulamalarını da harekete geçirdi. Twitter Spaces ile iOS platformu üzerinde başlayan sohbet odaları özelliği şimdi de Android için deneniyor.

Android’de Twitter Spaces denemeleri başladı 

Şu an için uygulamanın beta sürümünü kayıt olmuş olan bazı kullanıcılara Twitter Spaces güncellemesinin geldiği ortaya çıktı. Beta uygulamasına sahip tüm kullanıcılara sunulmayan Spaces özelliği, yavaş yavaş da olsa Android için deneniyor gibi görünüyor.

Clubhouse uygulaması ise iOS tarafında çok fazla talep görse de, Android için bir türlü uygulamasını hazır hale getirmiş değil. Bildiğiniz gibi Twitter Spaces özelliği sadece iki gün önce ülkemizde de devreye girdi.

Şu an Twitter beta programına katılmak mümkün değil. Ancak önceden bu programa dahil olmuşsanız, uygulamada Spaces özelliğinin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Android Police tarafından aktarılan bilgilere göre, şu an için kısıtlı olarak Android için yayınlanan Spaces özelliği, iOS versiyonuna göre bazı kısıtlamalara sahip. Şu an için bu özelliği kullanan Android kullanıcıları kendi sohbet odalarını açamıyorlar. Sadece herkese açık olan sohbet odalarına katılabiliyorsunuz.

Clubhouse rakibi, Spaces özelliği, Twitter üzerinden sesli sohbet odaları açmanıza olanak sağlıyor. Sohbete katılabilecekleri seçtiğiniz Spaces sohbet odaları, Android ile birlikte çok daha geniş bir kitleye açılmış olacak.

Clubhouse uygulaması, son zamanlarda yaşadığı güvenlik açıkları ile gündeme geldi. Sadece iOS platformunda yer alması, Android için henüz bir gelişme olmaması da uygulamanın eksilerinden biri. Clubhouse’a girmek için davetiye gerekirken, Spaces sohbet odaları için Twitter üyesi olmanız yeterli.

Clubhouse rakibi, Spaces özelliği sizce başarılı olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Clubhouse rakibi Twitter Spaces için Android hamlesi için yorumda bulun

    Clubhouse rakibi Twitter Spaces için Android hamlesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Clubhouse rakibi Twitter Spaces için Android hamlesi için ilk yorumu yapabilirsin.