Bu yıl PS5 ve Xbox Series X’e gelecek oyunlar

Piyasaya sürüldükten sadece iki ay sonra, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S dünyanın en çok arzu edilen cihazları olmaya devam ediyor. Yeni bir konsola sahip olmak hala çok zor olsa da, bir konsola sahip olacak kadar şanslı olanlar, modern oyun tarihinde benzeri görülmemiş bir şeyin tadını çıkarabilecekler. Yeni nesil konsol sahipleri ilk kez mevcut kitaplıklarını alıp yeni nesil bir platforma taşıyabilecek.

Bu durumun, tüketicilere nerede oynamak istediklerine ve hangi performans avantajlarının yükseltme için yeterince değerli olduğuna karar vermede eşi görülmemiş bir özgürlük sağladığı düşünülüyor. Ayrıca, platformlar arası oyun gibi teknolojiler ve hatta artık nesiller arası destek, kullanıcılar konsollarını en yeni oyun donanıma yükseltmeseler bile arkadaşlarıyla oynamaya devam etmelerine olanak tanıyacak.

4K, katı hal sürücüler ve diğer özellik değişikliklerinin yanı sıra Microsoft ve Sony, mevcut konsol platformlarının kitaplıklarındaki her başlığı neredeyse desteklemeyi taahhüt etti. Şu anda mevcut Xbox One donanımında (Kinect oyunları hariç) oynanabilen her Xbox, Xbox 360 ve Xbox One oyunu X ve S Serisinde oynanabiliyor. Aynı zamanda Sony tarafında ise toplamda 4.000‘den fazla oyunla PS4 oyunlarının “büyük çoğunluğu” yeni nesil konsol da oynanabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu yıl PS5 ve Xbox Series X’e gelecek oyunlar için yorumda bulun

    Bu yıl PS5 ve Xbox Series X’e gelecek oyunlar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bu yıl PS5 ve Xbox Series X’e gelecek oyunlar için ilk yorumu yapabilirsin.