BTCTurk nihayet açıklama yaptı, hatasını kabul etti

Geçtiğimiz günlerde hacker grubu tarafından satışa sunulan BTCTurk kullanıcıları verileri oldukça ses getirmişti. Firma geçici tarzda açıklamalar yapsa da işin derinine inen kullanıcılar endişe verici ipuçlarına ulaşmıştı. Nihayet BTCTurk süreci şeffaf bir şekilde anlatan açıklamasını yayınladı. 

İlginizi Çekebilir BTCTurk skandalında ikinci perde: Veriler içeriden satılmış

İçeriden sızıntı doğrulandı

BTCTurk açıklamasında söz konusu veri paketinin Temmuz 2018 tarihinde bir güvenlik ihlali nedeniyle sunucu dışına çıkarılan taslak formatı olduğunu dile getirmiş. Bu pakette ad, soyad, kimlik no, siteye erişim tarihleri, adres gibi pek çok bilgi var ancak şifreler maskelenmiş olduğu için elde edilmesi mümkün değil. 

Ayrıca Bkz. “MicroStrategy’de üst düzey yöneticiler maaşlarını Bitcoin’le alacak”

Bakiyeler, banka hesapları, özçekim fotoları gibi veriler bu pakete dahil değil. Ayrıca Temmuz 2018 tarihinden sonra üye olan kullanıcıların da verilerinin sızdırılmadığı ifade ediliyor. Tüm kullanıcılara şifrelerini yenilemeleri ve oltalama sitelerine dikkat etmesi isteniyor. 

Sebebi ne olursa olsun çok saygın bir organizasyonun veri sızıntısına uğraması kabul edilemez. Üstelik insanların yatırımlarını sürekli işlettiği bir platform olduğu için risk daha büyük. Firma bundan sonra gerekli tüm tedbirleri alacağını belirtiyor. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BTCTurk nihayet açıklama yaptı, hatasını kabul etti için yorumda bulun

    BTCTurk nihayet açıklama yaptı, hatasını kabul etti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BTCTurk nihayet açıklama yaptı, hatasını kabul etti için ilk yorumu yapabilirsin.