BMC Vuran zırhlı araca 107 mm’lik çok namlulu roketatar (ÇNRA) entegrasyonu

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail DEMİR, BMC tarafından üretilen VURAN aracına, Roketsan ve MKEK’in geliştirdiği 107 mm’lik çok namlulu roketatar (ÇNRA) entegrasyonu gerçekleştirildiğini duyurdu.

Ayrıca Bkz. “ABD, Hava Kuvvetleri filosundaki savaş uçağı çeşitliliğini azaltıyor: F-22, erken emekli olacak”

Demir, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Savunma sanayiimiz kabiliyetlerini birleştiriyor Mehmetçiğe sahada hızlı çözümler sunuyor. BMC üretimi VURAN aracına entegre edilen 107 mm Çok Namlulu Roketatar test atışında hedefi başarıyla vurdu. Tek sette 12 roket ateşleyen ÇNRA’lı VURAN TSK’nın emrinde!” ifadelerine yer verdi.

Roketsan’ın paylaştığı verilere göre ÇNRA sisteminde kullanılan roketler, deniz seviyesinde azami 11 kilometre menzile, yaklaşık 20 kilogram ağırlığa ve 14 metrenin üzerinde harp başlığı etki çapına sahipler.

https://www.savunmasanayist.com/vuran-cnra-107mm-roket-entegrasyonu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BMC Vuran zırhlı araca 107 mm’lik çok namlulu roketatar (ÇNRA) entegrasyonu için yorumda bulun

    BMC Vuran zırhlı araca 107 mm’lik çok namlulu roketatar (ÇNRA) entegrasyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BMC Vuran zırhlı araca 107 mm’lik çok namlulu roketatar (ÇNRA) entegrasyonu için ilk yorumu yapabilirsin.