Bloomberg analistinden DOGE ve Bitcoin fiyatı hakkında yorum

Bloomberg’in Baş Emtia Analisti Mike McGlone, Dogecoin (DOGE) ile ilgili birkaç tweet paylaştı.

En büyük altıncı kripto para biriminin ve Bitcoin’in (BTC) bu yıl kripto pazarındaki büyük miktarda köpükten sorumlu olacağına inandığını dile getiren McGlone açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Meme kripto para (DOGE) ve Bitcoin tarafından tahsis edilen geniş pazar köpüğü potansiyeli var”

Mike McGlone, Dogecoin’in “makroekonomik zili çalmış olup” Bitcoin’i canlandırmış olabileceğini tweetledi. Bloomberg’in önde gelen uzmanı, fonlar DOGE ve Bitcoin’e akmaya başladığında kripto para birimi alanında büyük miktarda piyasa köpüğü bekliyor. Ancak McGlone, BTC’den “temelde sağlam bir boğa” olarak bahsediyor.

İlginizi Çekebilir Elon Musk kripto para tweetleri atmaya devam ediyor

Piyasa köpüğü nedir?

Piyasa köpüğü, bir varlığın fiyatının içsel değerinin ötesine yükselmeye başladığı bir piyasa koşulunu tanımlar. Yatırımcılar daha sonra temelleri görmezden gelmeye başlarlar ve varlığın fiyatını objektif olarak değerinden çok daha yükseğe çıkarırlar.

“Dogecoin’in düşme riski daha yüksek görünüyor.”

Bloomberg emtia uzmanı ayrıca, yukarıda bahsedilen iki kripto para arasında, DOGE’nin “bir nikele dönme” riskinin yüksek olduğunu düşünüyor.

Ayrıca Bkz. “Elon Musk kripto para tweetleri atmaya devam ediyor”

Dogecoin (DOGE) fiyatı, son zamanlarda ünlü milyarderin (Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın) en sevdiği kriptoyu “halkın kripto parası” olarak adlandıran ve bir keresinde “Ay’a gerçek bir DOGE” götürme sözü vermesiyle oldukça dengesiz bir durumda seyrediyor.

Bununla birlikte, Musk’ın SNL’de yayınlandığı gün kripto paranın fiyatı 0,71 dolardan seyrederken programdan sonra DOGE, hayranlarının beklediğinin aksine daha da yükselmek yerine yüzde 30 civarında düştü.

DOGE haberimizin hazırlandığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 0,41 dolardan işlem görüyordu.

https://u.today/dogecoin-may-indicate-too-much-market-froth-throughout-2021-bloombergs-mike-mcglone

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bloomberg analistinden DOGE ve Bitcoin fiyatı hakkında yorum için yorumda bulun

    Bloomberg analistinden DOGE ve Bitcoin fiyatı hakkında yorum için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bloomberg analistinden DOGE ve Bitcoin fiyatı hakkında yorum için ilk yorumu yapabilirsin.