Blizzard, yeni video oyun antolojisini duyurdu

Blizzard Arcade Collection, stüdyonun daha karanlık klasiklerinden üçünü bir araya getiriyor.

BlizzCon Online‘ın açılış töreninin bir parçası olarak Blizzard Entertainment, Word of Warcraft geliştiricisi tarafından oluşturulan önceki oyunlardan bazılarını içeren yeni bir video oyun antolojisini duyurdu.

Klasik üçlü 1990’lı yılları hatırlatacak

Blizzard Arcade Collection, Blizzard tarafından 1990‘ların başlarında ve ortalarında geliştirilen üç başlıktan oluşan bir derleme olarak öne çıkıyor.

Blizzard Arcade Collection, stüdyo Silicon & Synapse olarak bilinirken, 1993 yılında SNES‘te piyasaya sürülen bir bulmaca platform oyunu olan The Lost Vikings‘i içeriyor.

Oyun aynı zamanda Amiga ve Game Boy Advance gibi diğer konsollardaki önceki bağlantı noktalarını görebiliyordu ve hatta Battle.net‘ten ücretsiz olarak PC‘ye indirilebiliyordu.

Mevcut diğer oyunlar arasında, 1994 yılında SNES’te piyasaya sürülen Blackthorne adında başka bir platform oyunu ve bir araç savaş yarışçısı olan Rock n’Roll Racing yer alıyor.

Blizzard Arcade Collection bugünden itibaren PC, PlayStation 4, Switch ve Xbox One‘da mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Blizzard, yeni video oyun antolojisini duyurdu için yorumda bulun

    Blizzard, yeni video oyun antolojisini duyurdu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Blizzard, yeni video oyun antolojisini duyurdu için ilk yorumu yapabilirsin.