Bitcoin fiyatı 3 ay önceki seviyenin altına düştü

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin şu anda Coinbase Pro’da 39.600 dolar civarında işlem görüyor. Binance’de dün gece 38.550 dolara kadar indi. 24 saatlik değişim yüzde -10’un üzerine çıktı.

CoinGecko’dan alınan verilere göre, Tesla’nın Bitcoin tutma konusundaki hazine politikasını açıklamasından önceki fiyat seviyesine geri dönen Bitcoin, 14 haftanın en düşük noktasında seyrediyor.

İlginizi Çekebilir MicroStrategy Bitcoin (BTC) toplama devam ediyor

Bu arada, Ethereum (ETH) ise 3.000 doların altına düştü ve haberimizin hazırlandığı an itibariyle 2.949 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik değişimi yüzde -15.

Kripto piyasasındaki düşüş uzun zamandır devam ediyor. Bu hafta, Çinli özdenetim kuruluşunun ülkenin 2017’deki kripto yasağı konusundaki duruşunu sürdüreceği hakkındaki haberin ardından daha da düşüş gözlemlendi.

Ayrıca Bkz. “Android 12 tanıtıldı: Son yıllardaki en büyük tasarım değişikliği”

Son zamanlarda Elon Musk’ın yaptığı Bitcoin (BTC) açıklamaları, Tesla’nın BTC’yi ödeme yöntemi olarak kabul etme kararından geri adım atması gibi gelişmeler Bitcoin fiyatını olumsuz etkiledi. Her ne kadar MicroStrategy’nin dün duyurduğu 10 milyon dolarlık Bitcoin satın alım haberi kripto para piyasasını bir nebze olarak rahatlatsa da yeterli olmadı. Piyasanın geneline yayılan fiyat düzeltmesiyle birlikte başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto paralar çok sert çakıldı.

https://www.theblockcrypto.com/linked/105282/bitcoin-btc-40000-14-week-low?utm_source=cryptopanic&utm_medium=rss

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bitcoin fiyatı 3 ay önceki seviyenin altına düştü için yorumda bulun

    Bitcoin fiyatı 3 ay önceki seviyenin altına düştü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bitcoin fiyatı 3 ay önceki seviyenin altına düştü için ilk yorumu yapabilirsin.