Bitcoin çakıldı, Elon Musk’a tepkiler çığ gibi

Kripto para dünyasını resmen manipülasyon alanı haline getiren Elon Musk’a tepkiler çığ gibi büyüyor. Bitcoin’in destek noktalarına geldiği anda bilinçli bir şekilde Tweet atan veya kavga eden ünlü isim çöküşe neden oldu. 

İlginizi Çekebilir Elon Musk rahat durmuyor: Bu kez DOGE ile ilgili Tweet attı

Bitcoin çöktü

Elon Musk’ın destek açıklamalarıyla 60000$ seviyelerine kadar çıkan Bitcoin sonrasında Tesla ödemelerinden Bitcoin opsiyonunun kaldırıldığını duyurması ile düşüşe girdi. Bu süreçte Bitcoin’in karbon emisyonunu tetiklediği tartışmasını alevlendirerek düşüşü hızlandırdı.

Ayrıca Bkz. “MG ZS EV elektrikli SUV Türkiye’de: İşte fiyatı ve özellikleri”

Bitcoin dün itibariyle 47000$ üzerinde tutunmaya çalışırken bu kez merkeziyetsiz olmadığına dair kavga başlattı ve 45000$’a sarkmasına neden oldu. Yine tam hacim toplarken bu kez Tesla’nın Bitcoin’lerini sattığına dair imalarda bulununca 42000$ seviyesine kadar çöküş geldi. 

Twitter üzerinde Elon Musk’a tepkiler çığ gibi büyüdü ve binlerce kişi hesabı Twitter’a rapor etti. Bunun üzerine sabah saatlerinde bir Tweet daha geldi ve Tesla’nın Bitcoin satmadığını belirtti. Böylece Bitcoin yeniden 45000$ seviyesine çıktı. 

Piyasayla adeta oyuncak gibi oynayan Elon Musk büyük çöküşlere ve mağduriyetlere neden oldu. Kripto paralar bir varlık kabul edilmediği için SEC gibi kurumların devreye girmesi pek mümkün olmuyor. 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bitcoin çakıldı, Elon Musk’a tepkiler çığ gibi için yorumda bulun

    Bitcoin çakıldı, Elon Musk’a tepkiler çığ gibi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bitcoin çakıldı, Elon Musk’a tepkiler çığ gibi için ilk yorumu yapabilirsin.