Bir efsanenin sonu: Google Cardboard tarihe karışıyor

Basit ve ekonomik sanal gerçeklik gözlükleri olarak bilinen Google Cardboard, artık Google’ın resmi mağazalarındaki satışını durdurdu. Halen çeşitli platformlardan bu karton VR gözlükleri almaya devam etme şansınız olsa da ürünün yavaş yavaş raflardan kalkmaya başladığı görülüyor.

2014 yılında piyasaya çıkan Cardboard sanal gerçeklik gözlüğü VR eğlencesini ucuz fiyatlar karşılığında tatmak isteyenler için ideal bir seçenek olarak doğmuştu. Google Store mağazasında şimdiye kadar yaklaşık 15 dolar gibi makul bir fiyat karşılığında satılan ürün, pahalı alternatiflerine göre çok daha ulaşılabilirdi. Ancak bir efsanenin daha sonuna gelindiği anlaşıldı…

Google, Cardboard satışlarını durdurdu

Google’ın resmi internet mağazalarında bugün itibariyle “out of stock” olarak listelenen Cardboard ürünleri için artık yolun sonuna gelindi. Mağazada bu ürünleri satmaya devam etmeyeceklerini ifade eden Google şu cümleyle satışları sonlandırdıklarını açıkladı:

Artık Google Store’da Google Cardboard satmıyoruz.

Cardboard geliştiricilerine destek devam edecek

Karton sanal gerçeklik gözlüklerinin satışı sonlandırılırken Google, bu projeyi devam ettirecek. 2019’da açık kaynaklı bir şekilde Cardboard geliştirme projesini başlatan şirket, bir süre daha geliştiricilere destekte bulunacağını duyurdu. Fakat bu desteğin ne kadar daha sağlanacağı büyük merak konusu…

Cardboard satın almakta geç kalan kullanıcılar ise üçüncü taraf satış platformlarına yönelmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bir efsanenin sonu: Google Cardboard tarihe karışıyor için yorumda bulun

    Bir efsanenin sonu: Google Cardboard tarihe karışıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bir efsanenin sonu: Google Cardboard tarihe karışıyor için ilk yorumu yapabilirsin.