Asus, batıl inanç için ROG Phone serisini bozdu

Oyunculara yönelik ürünleriyle tanıdığımız teknoloji şirketi Asus, yeni ROG Phone modelini isimlendirirken 4 rakamını atladı. Nedeni ise batıl bir inanç.

Teknoloji şirketleri, söz konusu çıkardıkları ürünler olunca isimlendirmelere oldukça dikkat ediyor. Bir ürünün isminin kullanıcılardaki algısını oluşturması bunun en önemi sebebi. Özellikle oyunculara yönelik ürünlerde, şirketlerin buna ekstra dikkat ettiğini görüyoruz. Şirketler mitolojik ve kulağa daha havalı gelen isimler seçerek, kullanıcıya özel bir ürün hissini vermeye çalışıyor. Ancak isimlendirmeyi belirleyen tek etken bu değil. Bazen geleneksel sebepler de bu isimlendirmeyi etkiliyor. Asus, çıkışına çok az kalan oyuncu telefonu ROG Phone için 4 rakamını atlayarak doğrudan 5’e geçti. Bunun nedeni, 4 rakamının Asya’da uğursuz kabul edilmesi.

Asus ROG Phone 4 modeli gelmeyecek

Asyalıların batıl inançlarının telefon satışlarını etkilemesini istemeyen Asus, ROG Phone 4 modelini atlayarak, doğrudan Asus ROG Phone 5 modelini piyasaya sürecek. Bu durumu, daha önce OnePlus 3T’den bir sonraki modele geçerken de gördük. Bir sonraki model karşımıza 4 yerine OnePlus 5 olarak çıktı. Oldukça kabul edilebilir olan bu durum, Weibo’da yapılan bir paylaşım sayesinde ortaya çıktı.

Telefon Mart ayında geliyor

Mart ayında piyasaya sürülmesi beklenen, Asus ROG Phone 5, etkileyici özelliklerle karşımıza çıkacak. Qaulcomm Snapdragon 888 işlemci, 144 Hz yüksek yenileme hızına sahip, FHD+ ekran, ve 16 GB RAM bu özelliklerden bazıları. Telefon aynı zamanda oyun deneyimini geliştiren bazı eklentilere ve soğutma sistemine de sahip olacak. 65W hızında şarj olacak iki adet 3.000 mAh batarya da telefonlar ilgili bilinen özellikler arasında. Çıkışına az bir zaman kalan ROG Phone 5, gerçekten heyecan uyandıracak gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Asus, batıl inanç için ROG Phone serisini bozdu için yorumda bulun

    Asus, batıl inanç için ROG Phone serisini bozdu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Asus, batıl inanç için ROG Phone serisini bozdu için ilk yorumu yapabilirsin.