Apple yeni bir MagSafe üzerinde çalışıyor

Bloomberg‘in Cuma günü yayınladığı rapora göre Apple, MagSafe sistemini kullanarak iPhone 12’ye kablosuz olarak olarak bağlanabilecek pil paketi aksesuarı üzerinde çalışıyor.

Yeni pil paketi, MagSafe aksesuarları arasına katılacak

Hatırlayacağınız üzere Apple, geçtiğimiz Ekim ayında iPhone 12 serisinin bir parçası olarak MagSafe şarj ve aksesuarlarını tanıttı. Raporda çıkan bilgilere göre en az bir yıldır geliştirilmekte olduğu bildirilen pil paketi, iPhone 12’nin arkasına takılan kılıflar, şarj cihazları, montaj parçaları ve cüzdan gibi bir dizi manyetik MagSafe aksesuarının arasına katılacak.

MagSafe pil paketinin yalnızca ek şarj sağlayacağı ve önceki iPhone pil eklentileri gibi tam bir koruyucu kılık işlevi içermeyeceği belirtiliyor. Ayrıca Bloomberg’e göre aksesuarın bazı prototiplerinin dış kısmı beyaz kauçuktan yapılmış.

Ek olarak Bloomberg, batarya paketinin geliştirilmesinin, yazılım sorunları ve diğer sorunlar nedeniyle yavaşladığını belirtiyor. Bu yüzden aksesuarın gecikme yaşama ihtimali veya hiç piyasaya sunulmama gibi ihtimali de mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Apple yeni bir MagSafe üzerinde çalışıyor için yorumda bulun

    Apple yeni bir MagSafe üzerinde çalışıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Apple yeni bir MagSafe üzerinde çalışıyor için ilk yorumu yapabilirsin.