Apple M1 işlemcisinden kötü haber: Kripto madencilik yapılabiliyor

Son dönemde ekran kartı ve dizüstü piyasasında kripto madencilik kabusu yaşanıyor. Kazım oranı yüksek olan ekran kartları ve dizüstü bilgisayarlar adeta yağmalanırken haliyle oyuncuların da eli boş kalıyor.

Apple M1 tehlikede

ARM mimarisi üzerinde özellikle grafik tarafındaki dezavantajlar nedeniyle kripto para madenciliği tercih edilmiyor ancak yavaş yavaş mobil cihazların güçlü grafik özellikleri kazanmaya başladığı bir gerçek. Bu da madencilerin gözünden kaçmıyor.

Bir yazılım mühendisi Apple M1 yonga seti üzerinde Ethminer madencilik yazılımını çalıştırmayı başarmış. Haliyle Mac kitlesi kötü haber sayılabilir. İyi haber ise 2MH/s gibi çok düşük oranlarda kazım yapıyor ve tüm grafik kaynağını harcıyor olması. Bu da madencilerin pek dikkatini çekmeyecektir.

Ne var ki Apple M1 yonga setinin çok daha iyi performansa sahip versiyonları da gelecek ve Apple grafik tarafında sektörü şaşırtacaklarını açıklamıştı. Böyle bir durumda üzülen yine son kullanıcılar olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Apple M1 işlemcisinden kötü haber: Kripto madencilik yapılabiliyor için yorumda bulun

    Apple M1 işlemcisinden kötü haber: Kripto madencilik yapılabiliyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Apple M1 işlemcisinden kötü haber: Kripto madencilik yapılabiliyor için ilk yorumu yapabilirsin.