Apple, iPhone için yeni onarım yöntemi geliştirdi

Apple yakında, iPhone 12 modellerinde Face ID sensörleri gibi şeyleri ve hatta arka camı bile değiştirmeden tamir edebilecek.

MacRumors‘ta yer alan habere göre, Genius Bars ve Apple Yetkili Servis Sağlayacılarına (AASP) gönderilen dahili bir notta Apple, teknisyenlerin iPhone 12 mini ve iPhone 12‘nin daha fazla parçasını ihtiyaç duymadan tamir etmelerine olanak tanıyan yeni bir yönteme erişebileceklerini bildirdi.

Yeni onarım yöntemini iPhone 12 mini ve iPhone 12’yi kapsayacak

Notta yer alan bilgiye göre yeni “iPhone Arka Sistemi“, Apple’ın logic kartını, Face ID sensörlerini ve hatta iPhone’un arka camının değiştirilebilmesine olanak tanıyacak.

Aynı ünite onarımı için uygun olmayan tek bileşenin kameralar olduğunu bildiren MacRumors, ekran da yeni yöntemle değiştirilemese de Apple’ın, iPhone’un tamamını değiştirmek zorunda kalmadan yeni bir ekran sunabileceğini belirtiyor.

Yeni sisteme göre, bir müşterinin arka camı çatlak iPhone 12 mini cihazı varsa, teknisyenler cihazın tüm arka kısmını orijinal ekrana ve arka kameraya takılan yeni muhafaza ile değiştirebilecekler. Ancak Apple’ın belirttiğine göre cihazın ünite onarım yöntemine uygun olması için cihazın ekranı ve arka kamerası hasarsız veya işlevsel arızalardan arınmış olması gerekiyor.

Bu sistemin Apple Store’larda ve AASP’lerde onarım süresini büyük oranda azaltacağı tahmin ediliyor. Ayrıca Cupertino’lu teknoloji şirketinin yeni sistemi, sattığı ürünün karbon ayak izini azaltma taahhüdünün bir parçası olduğunu iddia ettiğini belirtelim.

Apple yeni onarım yönteminin iPhone 12 mini ve iPhone 12‘nin satıldığı tüm ülkelerde kullanılabileceğini ifade ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Apple, iPhone için yeni onarım yöntemi geliştirdi için yorumda bulun

    Apple, iPhone için yeni onarım yöntemi geliştirdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Apple, iPhone için yeni onarım yöntemi geliştirdi için ilk yorumu yapabilirsin.