Apple, iPhone 13 ile tarihinde bir ilki gerçekleştirebilir

Her geçen gün yeni nesil iPhone’un özelliklerine dair söylentiler artmaya devam ediyor. Tasarımından kamera özelliklerine pek çok iddia da bulunulan iPhone 13 ile ilgili yeni bir söylenti daha ortaya çıktı.

9to5Mac‘in haberine göre, bu yılki iPhone serisinin 1 TB depolama alanına sahip olacağına dair işaretler var. Tedarik zinciri kontrollerini kanıt olarak gösteren yatırım firması Wedbush’taki analistlerin iddiasına göre, Apple depolama alanında artışa gidiyor.

iPhone 13, 1 TB depolama alanına sahip olabilir

Bilindiği üzere şu anda iPhone’larda sunulan en fazla depolama alanı 512 GB. Bu nedenle 1 TB depolama alanına sahip bir iPhone Apple için ilk olacak.

Yeni iPhone‘un 1 TB depolama alanına sahip olacağına dair iddialar ilk kez ortaya atılmıyor. Ekim ayında Apple’dan bilgi sızdıran John Prosser Ekim ayında bu olasılığa dikkat çektikten sonra Ocak ayında Front Page Tech’te tahmini tekrarladı ve yeni nesil iPhone’un üst düzey prototiplerinin çoğunun 1 TB depolama alanına sahip olduğunu ifade etti.

Ocak ayında Prosser, “Şu anda yeni iPhone’un ilk aşamalarındayız ve çıkarmamız gereken prototiplerimiz var. Bu da pek bir şeyin nihai olmadığı anlamına geliyor. Ama size bu prototiplerin çoğunun bir terabayt depolama alanına sahip olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Söylenti doğruysa Apple, 1 TB telefon üreten ilk şirket olmayacak. Samsung ve Asus, 2019‘da 1 TB depolama kapasiteli telefonlar sunmaya başladı.

Diğer güvenilir iddialar ise Apple’ın en yeni serisinin bu yıl yine dört modeli koruyacağını gösteriyor. Apple muhtemelen bir iPhone 13 Mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max ile çıkış yapacak. Aralarındaki farkın ise şimdiye kadar olduğu gibi kameralar olması bekleniyor. Eğer yeni söylenti de doğru çıkarsa, depolama alanı da bu farklar arasında yer alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Apple, iPhone 13 ile tarihinde bir ilki gerçekleştirebilir için yorumda bulun

    Apple, iPhone 13 ile tarihinde bir ilki gerçekleştirebilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Apple, iPhone 13 ile tarihinde bir ilki gerçekleştirebilir için ilk yorumu yapabilirsin.