Apple Car projesinin baş mühendislerinden biri şirketten ayrıldı

Apple’ın sürücüsüz elektrikli otomobil projesi uzunca bir süredir gündemde. Son zamanlarda şirketin üretim ortaklığı için Hyundai ve Nissan gibi otomotiv markalarıyla görüşmeler yaptığını duyuyoruz.

Apple Car gerçeğe dönüşmeye adım adım yaklaşırken projenin önemli bir ismi şirketten ayrıldı. Sensör geliştirme ekibine liderlik eden Benjamin Lyon artık Apple bünyesinde görev yapmayacak.

Uzay şirketine transfer oldu

Lyon, 20 yılı aşkın bir süredir Cupertinolu şirkette çalışıyordu. Deneyimli mühendis iPhone, iPad, Mac ve dokunmatik cihazların geliştirilmesine katkıda bulunan önemli bir isimdi.

Lyon, 2014 yılında Apple Car projesine dahil oldu ve sürücüsüz otomobil ekibinin kurulmasına yardım etti. Kendisi şu an uzay girişimi Astra’nın baş mühendisi.

Uzaya 150 kilograma kadar kargo taşımak için kullanılacak küçük ve düşük maliyetli roketler geliştirmek üzere çalışıyor.

Kaynakça https://www.macrumors.com/2021/02/17/apple-car-benjamin-lyon-astra/ https://techcrunch.com/2021/02/17/astra-hires-longtime-apple-veteran-benjamin-lyon-as-chief-engineer/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Apple Car projesinin baş mühendislerinden biri şirketten ayrıldı için yorumda bulun

    Apple Car projesinin baş mühendislerinden biri şirketten ayrıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Apple Car projesinin baş mühendislerinden biri şirketten ayrıldı için ilk yorumu yapabilirsin.