Anker ikinci nesil GaN şarj adaptörlerini duyurdu

Mobil şarj teknolojileri dendiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Anker, GaN tabanlı ürünlerini genişletiyor. Bu hafta ikinci nesil ve daha küçük boyutlara indirgenen GaN Nano serisi şarj adaptörleri tanıtıldı. 

İlginizi Çekebilir Snapdragon 7c Gen 2 dizüstülerde performansı arttıracak

Anker GaN Nano II özellikleri ve fiyatı

Geleceğin teknolojisi olarak gösterilen GaN (Galyum Nitrit) tabanlı şarj aletleri, çok daha küçük boyutlarda olabildiği gibi, daha güçlü olmasının yanında, tipik şarj aletlerine göre daha fazla sıcaklığa dayanabiliyor.

Ayrıca Bkz. “AMD Ryzen 5000G APU’larını duyurdu: Perakende pazarına da sunulacak”

Anker bir kaç yıldır GaN teknolojisi üzerinde çalışıyor ve ilk adaptörlerini 2018 yılında tanıtmıştı. İkinci nesil GaN Nano II şarj adaptörleri bir miktar daha küçük boyutlarda ve enerji yönetimi daha optimize bir şekilde geliyor. 

Anker PowerIQ 3.0 teknolojisi bağlanan cihaza göre en optimal enerji değerlerini ayarlarken çalışma frekansı da yüzde 20 arttırılmış. Böylece daha az ısınıyor ve enerji verimliliği sağlıyor. Kategoriye göre MacBook modellerini çok hızlı bir şekilde dolduruyor. Seride tüm adaptörlerin boyutları aynı ancak önceki nesle göre yüzde 59’a varan oranlarda küçülmüş.

30W modeli Samsung Super Fast desteği sunuyor ve MacBook Air şarj edebiliyor. Fiyatı 30$. 45W opsiyonu MacBook Pro 13 ve Surface Book 2 gibi ürünlerle kapsama alanını genişletiyor. Fiyatı 36$. 65W opsiyonu ise daha güçlü dizüstüleri şarj edebiliyor. Fiyatı ise 40$.
 

https://www.engadget.com/anker-gan-nano-ii-chargers-smaller-more-efficient-160045592.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Anker ikinci nesil GaN şarj adaptörlerini duyurdu için yorumda bulun

    Anker ikinci nesil GaN şarj adaptörlerini duyurdu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Anker ikinci nesil GaN şarj adaptörlerini duyurdu için ilk yorumu yapabilirsin.