Android 12, üçüncü taraf mağazalardan uygulama indirmeyi kolaylaştıracak

Android, kullanıcıların üçüncü taraf uygulama mağazalarını kullanmalarına ve APK dosyalarını kullanarak uygulama yüklemelerine yıllardır izin veriyor. Ancak bu işlemler herkes için çok sezgisel ve anlaşılır değil. Ayrıca, bu şekilde yüklenen uygulamalar otomatik olarak da güncellenmiyor.

İlginizi Çekebilir Android 12, uygulamaları otomatik olarak ana dilinize çevirebilir Ayrıca Bkz. “Nubia Z30 Pro resmen tanıtıldı: Snapdragon 888, 64MP kamera ve 120W hızlı şarj”

Bu durum Android 12‘de değişecek. Yeni işletim sisteminin beta sürümünün kodunu dikkatlice inceleyen XDA Developers yayınına göre, artık üçüncü taraf uygulama mağazaları, kendilerinden yüklenen birkaç programı aynı anda otomatik olarak güncelleyebilecek.

Android 12 sonbaharda yayınlanacak

Bu durumda, kullanıcının yine de, cihazın dahili belleğini kullanmak için üçüncü taraf bir mağazaya yalnızca bir kez izin vermesi gerekecektir. Standart Google Play Store da aynı şekilde çalışıyor.

Bir hatırlatma olarak, Android 12‘nin beta sürümü bu hafta Pixel akıllı telefonlara ve diğer bazı markalara açıldı. Google, bu işletim sisteminin son sürümünü sonbaharda yayınlayacak.

https://www.xda-developers.com/android-12-alternative-app-stores-update-apps-background/

  • Ana Sayfa
  • Mobil
  • Android 12, üçüncü taraf mağazalardan uygulama indirmeyi kolaylaştıracak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Android 12, üçüncü taraf mağazalardan uygulama indirmeyi kolaylaştıracak için yorumda bulun

    Android 12, üçüncü taraf mağazalardan uygulama indirmeyi kolaylaştıracak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Android 12, üçüncü taraf mağazalardan uygulama indirmeyi kolaylaştıracak için ilk yorumu yapabilirsin.