Android 12 Developer Preview 1.1 sürümü yayınlandı

Android 12 için ilk geliştirici sürümü kısa bir süre önce yayınlandı. Beta sürümü, daha büyük simgelerle yeniden tasarlanan bildirimlere ve özel erteleme düğmesine sahip. Her Android güncellemesinde değişikliğe uğrayan bildirimler, Android 12‘de işlevsel değişikliklerin yerine birden çok görsel değişiklik sunuyor.

Google bugün ise yeni özellikler getirmeyen yeni Android 12 Developer Preview 1.1 sürümünü yayınladı.

Android 12 için ilk hata düzeltme güncellemesi geldi

Mart ayı güvenlik yamalarını içeren güncelleme (SPP1.210122.022) tümüyle hata düzeltmeye sahip. Düzeltilen sorunlar arasında, sinyal güçlü olduğunda bile aralıklı olarak Wi-Fi bağlantısının kesilmesi, kilit ekranından bir hatayla sonuçlanan bir ekran görüntüsü alınması, pilin bitmesine neden olan kısmi uyanık kalma sorunları ve cihaz askıya alındığında parmak izi okuyucunun yanıt vermemesi yer alıyor.

Android 12

Bu sorunların yanı sıra, ayarlar uygulamasının çökmesi, sistem kullanıcı arayüzü donması, acil durum uyarıları işlevselliğinin çökmesi, cihazın kendi kendine yeniden başlaması ve PIN kilidi açıldıktan sonra yeniden başlama sorunlarına ilişkin çözümler de sunuluyor.

Yaklaşık 5 MB boyutuna sahip Android 12 DP 1.1 sürümü, Ayarlar’daki “Güncellemeleri kontrol et” düğmesiyle kolayca yüklenebiliyor. Manuel olarak sıfırdan kurulum yapmak isterseniz, aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

– Pixel 5: Fabrika Görüntüsü – OTA
Pixel 4a (5G): Fabrika Görüntüsü – OTA
Pixel 4a: Fabrika Görüntüsü – OTA
Pixel 4 XL: Fabrika Görüntüsü – OTA
Pixel 4: Fabrika Görüntüsü – OTA
Pixel 3a XL: Fabrika Görüntüsü – OTA
Pixel 3a: Fabrika Görüntüsü – OTA
Pixel 3 XL: Fabrika Görüntüsü – OTA
Pixel 3: Fabrika Görüntüsü – OTA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Android 12 Developer Preview 1.1 sürümü yayınlandı için yorumda bulun

    Android 12 Developer Preview 1.1 sürümü yayınlandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Android 12 Developer Preview 1.1 sürümü yayınlandı için ilk yorumu yapabilirsin.