AMD Ryzen 3000 işlemciler ile grafik performası artacak

AMD, bugün yaptığı çevrim içi etkinlikte yeni ekran kartları ve işlemci teknolojilerini tanıttı. Şirket, Ryzen 3000 serisi işlemcilerine Smart Access Memory teknolojisini entegre edeceğini açıkladı.

AMD Ryzen 3000 işlemcilerde Smart Access Memory teknolojisi kullanılacak

İşlemcilerin ekran kartı belleğine doğrudan erişimine olanak tanıyan ve PCI-Express ile haberleşme sağlayan Resizable BAR teknolojisinin Ryzen 3000 serisine de geleceği duyuruldu. Bu sayede oyun performansını artırmayı hedefleyen AMD, bu teknoloji Ryzen 5000 serisi işlemcilerinde hali hazırda kullanıyor.

AMD, Ryzen 3000 işlemcilerde Smart Access Memory teknolojisini kullanacak

Nvidia, Ocak ayında Intel’in 10. ve 11. nesil işlemcileriyle birlikte dizüstü bilgisayarlarda Resizable BAR teknolojisini destekleyeceğini duyurdu. RTX 3000 serisi kartlarda karşımıza çıkan teknoloji, yaklaşık yüzde 10 performans artışı sağlayacak.

Smart Access Memory adı verilen bu teknoloji, Ryzen 3000 serisi ile birlikte yüzde 16 performans artışı sağlayacağını açıkladı. Rakibinden yüzde 6 daha iyi performans ile dikkat çeken teknoloji, dizüstü kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başardı.

Bazı analistler, AMD tarafından geliştirilen Smart Access Memory teknolojisinin belirli oyunlarda yüzde 20’ye kadar performans artışı sağlayabileceğini belirtti. Bu sebepten dolayı Nvidia Resizable BAR özelliğini Assassin’s Creed Valhalla, Battlefield V, Borderlands 3, Forza Horizon 4, Gears 5, Metro Exodus ve Red Dead Redemption 2 oyunlarında aktif edeceğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. AMD Ryzen 3000 işlemciler ile grafik performası artacak için yorumda bulun

    AMD Ryzen 3000 işlemciler ile grafik performası artacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak AMD Ryzen 3000 işlemciler ile grafik performası artacak için ilk yorumu yapabilirsin.