AMD, 500 serisi anakartlarda USB sorununu onayladı

Son zamanlarda pek çok kullanıcı, yeni nesil AMD anakartlarda USB sorunu yaşadıklarını belirtti. 500 serisi anakartlarda görünen sorun, USB cihazların bağlantılarının kesilmesi üzerine. Bilgisayara bağlanan pek çok USB cihaz, bir süre sonra bağlantısını kaybediyor. Amerikalı üretici ise sorunu kabul etti.

Özellikle VR başlığa sahip kişilerin bu sorunu daha sık yaşadığı belirtildi.

AMD, 500 serisi anakartlarda USB cihazlarının sorun yaşadığını kabul etti

Son zamanlarda birçok kullanıcının USB cihazlarda bağlantı problemi yaşaması üzerine AMD, birkaç geçici çözüm önerdi. Bunlar arasında PCIe 4.0 standardını PCIe 3.0‘a çekmek ve BIOS’ta C-States özelliğini devre dışı bırakmak gibi çözümler mevcut. Ancak pek çok kullanıcı, bu çözümlerin sorunlarını gidermek yerine sadece sıklığını azalttığını belirtti. Sorunun temel nedeni ise henüz bilinmiyor.

AMD tarafından USB sorunu hakkında yapılan açıklama, “Az sayıda kullanıcının 500 serisi yonga setlerinde zaman zaman USB bağlantı sorunları yaşadığının farkındayız. Sorunun temel nedenini analiz ediyoruz ve donanım özelliklerinizi sorunu çözebilmek adına talep ediyoruz. Önümüzdeki birkaç gün içinde Reddit’in özel mesaj sistemi aracılığıyla bir AMD temsilcisi ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Bu talep ayrıntılı donanım yapılandırmalarını, sorunun yeniden oluşma adımlarını, belirli günlükleri ve geliştirme çabalarımızı doğrulamaya ilişkin diğer sistem bilgilerini içerebilir. Paylaşacağımız daha fazla ayrıntı olduğu zaman yeni bir güncelleme yayınlayacağız. Sorun yaşayan müşterilerin AMD müşteri desteği ile çevrimiçi hizmet talebi oluşturmalarını öneriyoruız.” şeklinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. AMD, 500 serisi anakartlarda USB sorununu onayladı için yorumda bulun

    AMD, 500 serisi anakartlarda USB sorununu onayladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak AMD, 500 serisi anakartlarda USB sorununu onayladı için ilk yorumu yapabilirsin.