Amazon’un sorunlu MMO’su bir kez daha ertelendi

Amazon’un açık dünya MMO oyunu New World, bir kez daha ertelendi. Geliştirici firmanın yaptığı açıklamada özellikleri yetiştirmek için çok çalışıldığı, ancak lansman için daha fazla zamanları olduğuna inandıkları belirtildi. Oyunun en geç Ağustos ayında raflarda olması bekleniyor.

New World gecikmelerden nasibini alıyor

Amazon’un inişli çıkışlı bir geliştirme grafiği yakalayan oyunu New World’ün 2020 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Ancak oyun dünyasındaki zorluklardan nasibini alan New World, geçen senenin Temmuz ayında 2021 baharına ertelenmişti. Şimdiyse oyunla ilgili ikinci kez gecikme açıklandı. Açıklama Amazon’un sahibi olduğu stüdyo Relentless’in, oynaması ücretsiz nişancı oyunu Crucible’ı kapalı betaya geri döndürerek piyasaya sürmesinden birkaç gün sonra geldi.

Açıklamada “Zorlayıcı oyun sonu özellikleri üzerinde çok çalıştık. Lansmanda bu özelliklerin oyuna dahil olmasına önem veriyoruz. Ancak bu özellikler, duyurduğumuz çıkış tarihine kadar hazır olmayacak. Dolayısıyla bir kez daha çıkış tarihimizi erteliyoruz” ifadeleri kullanıldı. Amazon, 2019 yılında oyun endüstrisindeki yeniden yapılanmasının bir parçası olarak düzinelerce geliştiriciyi işten çıkarış, 2018’de de Breakaway isimli oyun projesini iptal etmişti.

Gönderide ayrıca “Bu ekstra zamanla, Aeternum’un kıyılarını dünyaya açmadan önce tüm oyunu cilalamayı ve ince ayarlar yaparken önemli iyileştirmeleri dahil etmeyi de hedefliyoruz” denildi. 20 Mart tarihinde alfa testine devam etmeyi ve Avrupa sunucularını açmayı planlayan oyun, 20 Temmuz’da da kapalı bir beta yayınlamayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Amazon’un sorunlu MMO’su bir kez daha ertelendi için yorumda bulun

    Amazon’un sorunlu MMO’su bir kez daha ertelendi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Amazon’un sorunlu MMO’su bir kez daha ertelendi için ilk yorumu yapabilirsin.