Amazon’dan 9 milyar dolarlık dev satın alma: İddialı yapımlar Prime Video’ya gelecek!

Günümüzün en büyük birkaç şirketinden birisi olan Amazon, önemli bir satın alım yapmak için iddialı bir şekilde ilerliyor. Variety’nin haberine göre Amazon, MGM’yi satın almaya çalışıyor.

İlginizi Çekebilir Mayıs ayında yayınlanacak olan Amazon Prime Video yapımları belli oldu

Amazon’dan MGM’ye 9 Milyar Dolar

James Bond, Hobbit, Vikings, Fargo ve The Handmaid’s Tale gibi birçok dizi ve filmin yapım stüdyosu olan MGM, yani Metro-Goldwyn-Mayer, birçok şirket tarafından satın alınmak isteniyor. Teknoloji şirketlerinin de dahil olduğu bu yarışta Amazon fazlasıyla iddialı durumda.

Ayrıca Bkz. “Rick and Morty yaratıcısının Antik Yunan’da geçen yeni dizisi blockchain ve NFT özellikli olacak”

Variety’nin haberine göre Amazon, Metro-Goldwyn-Mayer’a 9 milyar dolar teklif etmiş durumda. MGM zaten bir süre önce şirketi satmak istediklerini söylemişti. Bu yüzden aslında Amazon ya da başka bir şirketle anlaşmanın yakın olduğunu söyleyebiliriz. Diğer şirketlerin teklifi ise 5 milyar dolar civarında.

Ancak bu durum Amazon için fazlasıyla önemli ve bu yüzden Amazon‘un önde olduğunu söylemek gerek. Amazon Prime’ın yani dolaylı yoldan Amazon Prime Video’nun şu anda 200 milyondan fazla abonesi bulunuyor. Prime Video’nun içeriğinin az olması sebebiyle çok popüler bir video akış servisi değil. Bu anlaşmanın olması demek MGM’nin tüm yapımlarının Amazon’a gelmesi demek ve bu da kütüphaneyi ciddi oranda genişletir. Kısaca Amazon’un kaçırmak istemediği bir fırsat olduğunu söyleyebiliriz. Yakın zamanda olaylar netleşecektir.

https://variety.com/2021/digital/news/amazon-mgm-acquisition-talks-9-billion-1234975168/

  • Ana Sayfa
  • Teknoloji
  • Amazon’dan 9 milyar dolarlık dev satın alma: İddialı yapımlar Prime Video’ya gelecek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Amazon’dan 9 milyar dolarlık dev satın alma: İddialı yapımlar Prime Video’ya gelecek! için yorumda bulun

    Amazon’dan 9 milyar dolarlık dev satın alma: İddialı yapımlar Prime Video’ya gelecek! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Amazon’dan 9 milyar dolarlık dev satın alma: İddialı yapımlar Prime Video’ya gelecek! için ilk yorumu yapabilirsin.