Aliens: Fireteam bu yaz PC ve konsollar için çıkacak

Alien filmleri ve oyunları her zaman ilgi çekici olmuştur. Seriye Aliens: Fireteam adında yeni bir oyun katılıyor. Fireteam co-op modu ile oynayabildiğimiz takım tabanlı bir hayatta kalma oyunu. Aliens: Fireteam, orijinal Alien üçlemesinden 23 yıl sonrasını konu alıyor. Oyundaki USS Eneavour gemisinde, yardım çağrısına giden bir asker olarak yer alıyoruz. Oyun iki arkadaşınızla ya da yapay zeka takım arkadaşlarıyla oynanabiliyor.

Aliens: Fireteam içerikleri neler ?

Oyunda iki tür düşman bulunuyor. Bu düşmanlar “Xenomorph‘lar” ve “Weyland-Yutani Sentetikleri” olarak karşımıza çıkacak. Oyunda 5 karakter sınıfı yer alıyor. Silahları ve silah parçalarını özelleştirebiliyorsunuz. Oyunun geliştiricisi Cold Iron Studios, daha önce City of Heroes, Star Trek Online ve Neverwinter’ın geliştiricisi tarafından 2015 yılında kuruldu.

Cold Iron Studios, Ocak 2018’de 20th Century Fox‘un interaktif proje şirketi olan FoxNext Games tarafından satın alındı ve yeni Alien oyunu üzerinde çalışmaya başladı. Kısacası Cold Iron Studios, 2020 yılına kadar sürekli el değiştirdi. Cold Iron Studios şu an Enad Global 7 şirketinin çatısı altında proje geliştirmeye devam ediyor.

Stüdyo patronu Craig Znkievich, “Aliens: Fireteam ile siz ve takım arkadaşlarınız hayatta kalmak için mücadele vereceksiniz. Fireteam, Alien hayranlarının beklediği gibi bir aksiyon oyunu olacak. Xenomorph’lar tavanlardan ve duvarlardan saldıracak. Yapay zeka sayesinde düşmanlar sürekli takımınızı çevrelemeye çalışacak. Karakterlerinizi özelleştirin ve kendinize uygun teçhizatları kullanın.” açıklamasını yaptı.

Aliens: Fireteam bu yaz PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 4 ve PlayStation 5 için çıkış yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Aliens: Fireteam bu yaz PC ve konsollar için çıkacak için yorumda bulun

    Aliens: Fireteam bu yaz PC ve konsollar için çıkacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Aliens: Fireteam bu yaz PC ve konsollar için çıkacak için ilk yorumu yapabilirsin.