AirPods’lar Apple Music’te kayıpsız müzik deneyimi yaşatamayacak

Apple dün yaptığı basın açıklamasıyla Haziran ayından itibaren Apple Music şarkılarının kayıpsız formatta yayınlanacağını duyurmuştu. Ancak şirket tarafından satılan mevcut kulaklıklarının yüksek kaliteli müzik deneyimine hazır olmadığı ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilir Apple, zayıf talep ve artan rekabet nedeniyle AirPods üretimini azaltıyor Ayrıca Bkz. “Apple Music artık kayıpsız”

Apple Music önümüzdeki aydan itibaren kalite kaybı olmadan ALAC (Apple Kayıpsız Ses Kodeği) formatında müzik dinleme olanağı sunacak. Söz konusu özellik Apple Music kütüphanesindeki 75 milyondan fazla şarkının yüksek kalitede dinlenmesine olanak sağlayacak. Hem de hiçbir ekstra ücret olmadan.

AirPods’lar neden uyumsuz?

Apple yayınladığı basın bülteninde AirPods uyumluluğundan bahsetmese de T3 internet sitesine yaptıpı açıklamada, kayıpsız sesin AirPods, AirPods Max ve AirPods Pro’da desteklenmeyeceğini doğruladı. Bunun nedeni ise bu kulaklıkların iPhone’a bağlandıklarında AAC kodek bileşenini kullanmaları.

AirPods Max’in ayrıca Lightning kablosu üzerinden de kayıpsız müzik çalmayı desteklemediğini belirtelim. Lightning bağlantı noktasının analog çıkış kaynaklarıyla sınırlı olması ve dijital ses formatlarıyla uyumlu olmaması bunu engelliyor.

https://www.t3.com/news/airpods-max-and-airpods-pro-dont-support-apple-music-lossless-apple-confirms

  • Ana Sayfa
  • Mobil
  • AirPods’lar Apple Music’te kayıpsız müzik deneyimi yaşatamayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. AirPods’lar Apple Music’te kayıpsız müzik deneyimi yaşatamayacak için yorumda bulun

    AirPods’lar Apple Music’te kayıpsız müzik deneyimi yaşatamayacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak AirPods’lar Apple Music’te kayıpsız müzik deneyimi yaşatamayacak için ilk yorumu yapabilirsin.