Activision: Call of Duty’ler artık PS4’e sığmayabilir

Activision, 500 GB’lık PlayStation 4‘e sahip oyuncularına Call of Duty Black Ops: Cold War, Modern Warfare ve Warzone’un tamamen güncellenmiş sürümlerinin tek bir sistemde mevcut olmasını istiyorlarsa, PS4 konsollarında yer açmaları gerekebileceğini söyledi.

Call of Duty için PS4 konsolunda yer açmak gerekecek

Cabll of Duty’nin resmi sitesindeki bir blog gönderisinde, varsayılan sabit diski 500 GB olan standart bir PlayStation 4‘e sahip olan kullanıcıların, Modern Warfare, Warzone ve Black Ops’un tüm modları ve paketleri yüklü hallerini oynamak için yeterli alana sahip olamayacakları ve bunun için cihazlarında yer açmaları gerektiği vurgulandı. Bunun yanında en son Warzone yamasını başarılı bir şekilde indirip kurmak için kullanılmayan içeriklerin silinmesi gerektiği de sosyal medyada konuşulmuştu.

Call of Duty oyunlarının depolama alanlarını doldurduğu yaygın bir bilgi. Ancak oyunların daha fazla güncelleme aldıkça temel bir PS4’ün kapasitesinin de ötesine geçeceği görülüyor. Bazı oyuncular ise sıkıştırma olmadan Call of Duty oyunlarının tamamını tek bir konsolda oynamanın tek yolu olarak harici bir depolama aracını görüyor.

Öte yandan oyunların modları kaldırma konusundaki kolaylıkları, oyuncuların elini bir nebze olsa da rahatlatıyor. Örneğin yalnızca Warzone oynamak istiyorsanız, Black Ops’un tek oyunculu, Zombi ve Arcade modlarını kaldırmanız mümkün. Zira Activision, oyunlar arasında köprü görevi sağlayarak oyuncuların istedikleri parçaları ekleyip çıkarmasına müsaade ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Activision: Call of Duty’ler artık PS4’e sığmayabilir için yorumda bulun

    Activision: Call of Duty’ler artık PS4’e sığmayabilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Activision: Call of Duty’ler artık PS4’e sığmayabilir için ilk yorumu yapabilirsin.