Acer, gözlüksüz 3D görüntü deneyimi sunacak dizüstü bilgisayar hazırlıyor

Tayvan merkezli bilgisayar üreticisi Acer, özel bir gözlük kullanmadan dizüstü bilgisayar ekranlarında 3 boyutlu görüntü görüntülenmesini mümkün kılan SpatialLabs adlı bir teknoloji geliştirdiğini duyurdu.

İlginizi Çekebilir Yeni MacBook Pro netleşiyor: Apple M1X işlemci + ekranın altındaki marka yazısı kalkıyor Ayrıca Bkz. “OnePlus Nord CE 5G’nin tanıtım tarihi açıklandı”

Acer dizüstü bilgisayarlara entegre edilecek bu teknoloji sadece videoları stereoskopik 3D‘ye dönüştürmekle kalmayacak, aynı zamanda Blender, Autodesk Fusion 360 ve Unreal Engine gibi profesyonel uygulamaları da destekleyecek.

SpatialLabs gereksinimleri

SpatialLabs’ın çalışabilmesi için dizüstü bilgisayarda stereoskopik 3D ekran ve kullanıcının gözlerini takip eden bir stereo kamera çözümü bulunması gerekiyor. Yani eski dizüstü bilgisayar veya PC’lere uyumlu değil.

SpatialLabs deneyimi sunacak dizüstü bilgisayarların cep yakacağını daha şimdiden söyleyebiliriz. Aktarılan bilgilere bakılırsa bu teknolojiyi ticari modellerde en erken önümüzdeki yıl görebileceğiz.

https://www.pcgamer.com/acer-spatiallabs-3d-laptop-stereoscopic-tech/

  • Ana Sayfa
  • Mobil
  • Acer, gözlüksüz 3D görüntü deneyimi sunacak dizüstü bilgisayar hazırlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Acer, gözlüksüz 3D görüntü deneyimi sunacak dizüstü bilgisayar hazırlıyor için yorumda bulun

    Acer, gözlüksüz 3D görüntü deneyimi sunacak dizüstü bilgisayar hazırlıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Acer, gözlüksüz 3D görüntü deneyimi sunacak dizüstü bilgisayar hazırlıyor için ilk yorumu yapabilirsin.