ABD, hipersonik silahlarda kullanacağı motorun testini başarıyla gerçekleştirdi

Hipersonik silah geliştirilmesi kapsamında çalışmalara hız kesmeden devam eden ABD, bu tür silahlarda kullanılması planlanan yeni katı roket motoruna ait ilk testin gerçekleştirildiğini duyurdu.

Ayrıca Bkz. “Amazon, depo çalışanları için yeni “iyi olma odaları” kuruyor”

Birinci aşama katı roket motorunun (SRM) testi başarıyla geçmesi ile birlikte ABD Donanması için geliştirilmeye devam eden Konvansiyonel Ani Saldırı (Conventional Prompt Strike-CPS) hipersonik roketi ile ABD Kara Kuvvetleri için geliştirilen Uzun Menzilli Hipersonik Silah (Long Range Hypersonic Weapon-LRHW) sistemleriyle ilgili sürecin hızlanacağı ifade ediliyor.

Northrop Grumman tarafından geliştirilen ve Lockheed Martin’in silah sistemlerine entegre edeceği motor, test süresince ateşlenerek tüm parametreleri karşıladı. ABD Donanması Stratejik Sistemler Programı (SSP) tarafından yapılan duyuruda, testin hedefleri karşıladığı duyuruldu.

Benzersiz manevra kabiliyetine sahip hipersonik silahlar, ses hızının beş katından (Mach 5+) daha yüksek süratte uçarak düşman hava savunma sistemlerine karşı caydırıcı bir güç olarak ortaya çıkıyor. 

https://www.naval-technology.com/news/us-navy-and-industrial-partners-test-new-hypersonic-rocket-motor/?utm_source=Army%20Technology&utm_medium=website&utm_campaign=Must%20Read&utm_content=Image

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ABD, hipersonik silahlarda kullanacağı motorun testini başarıyla gerçekleştirdi için yorumda bulun

    ABD, hipersonik silahlarda kullanacağı motorun testini başarıyla gerçekleştirdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ABD, hipersonik silahlarda kullanacağı motorun testini başarıyla gerçekleştirdi için ilk yorumu yapabilirsin.