2020’de SSD sevkiyatları HDD’leri geride bıraktı

SSD‘lerin sundukları hızlar oldukça iyi. İnsanlara zaman kazandıran bir donanım olmasına rağmen hala pahalı. SSD‘lerin kapasitesi arttıkça fiyatı da yükseliyor. Kullanıcılar daha fazla depolama alanı istediklerinde SSD’leri değil de HDD‘leri tercih ediyor.

2020’de SSD sevkiyatları HDD’lere göre yüzde 28 arttı

Veri depolama araştırma ve danışmanlık firması olan TrendFocus‘a göre, üreticiler 2020 yılında 333 milyon SSD sattı. HDD’ler bu yıl yüzde 18 düşüşle 259 milyon satışla SSD’lerin gerisinde kaldı. Üreticiler 2020 yılının son çeyreğinde 87 milyon SSD sattı. Bu üreticiler arasında en çok SSD sevkiyatı gerçekleştiren markalar Samsung ve Western Digital olarak karşımıza çıkıyor.

Samsung ve Western Digital‘i Kingston, Kioxia ve SK Hynix takip ediyor. 2020‘nin son çeyreğinde SK Hynix, Wester Digital’in yarısı kadar SSD sevkiyatı gerçekleştirdi. İlk çıkan SSD’ler çok pahalıydı ve bu yüzden yayılmaları uzun sürdü. Kapasite ve fiyat sorunları çözüldükçe HDD’lerin yerini SSD’ler alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 2020’de SSD sevkiyatları HDD’leri geride bıraktı için yorumda bulun

    2020’de SSD sevkiyatları HDD’leri geride bıraktı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 2020’de SSD sevkiyatları HDD’leri geride bıraktı için ilk yorumu yapabilirsin.